lviv radaНа сесії затвердили ухвалу про здійснення запозичення до міського бюджету міста Львова
Сьогодні, 19 вересня, на пленарному засіданні сесії Львівської міської ради було прийнято ухвалу «Про здійснення запозичення до міського бюджету м. Львова у 2019 році». За цю ухвалу з пропозиціями та правками проголосували 42 депутати.

Цей проект ухвали дозволяє здійснити у 2019 році запозичення до міського бюджету м. Львова з метою забезпечення фінансування заходів з розвитку інфраструктури міста.
«Пропонуємо здійснити так звані муніципальні облігації та здійснити цю процедуру у два етапи. Перший — з 2019 року під 19% запозичень, другий етап — в три серії по 300 млн грн не більш ніж як 19% річних.
Також пропонуємо провести два конкурси — по 2019 та 2020 роках. У 2019 році — на 3 роки, у 2020 році — на 5 років. Пропонуємо ці кошти витратити на інженерні і транспортні мережі — це перелік доріг, що є у додатку: вул. Шевченка, вул. Бандери, вул. Сахарова, вул. Вітовського, вул. Замарстинівська, Білогорща, вул. Личаківська від вул. Букової. Тут є всі важливі магістралі.


До того ж, бюджетна комісія запропонувала внести ще вулицю у Винниках від вул. Галицької до вул. Івасюка, а також взяти до уваги рішення виконкому, яким ми затвердили стандарти ремонту доріг — понижуючі пандуси, велодоріжки, нове освітлення, відремонтовані хідники", — доповіла директорка департаменту економічного розвитку Ірина Кулинич.
Депутати мали застереження, щодо того, що варто закінчити ремонт вже розпочатих доріг, а також врахувати пропозицію щодо будівництва дороги від вул. Суботівської до мікрорайону Рясне.
Відтак заступниця міського голови Львова з питань житлово-комунального господарства Ірина Маруняк відзначила, що тендер на проектування дороги на вул. Суботівська вже проведений.
«Вул. Суботівська — це теж важливе питання, але проектанти мають дати різні варіанти. Але ми повинні пам’ятати про вул. Ряшівську — якщо цей регіон отримає додатковий розвиток, і ми приймемо рішення сьогодні, то цю вулицю також треба відремонтувати, адже там планується будівництво великого спортивного комплексу.
Ми могли не брати позику і не робити вул. Городоцьку. Ми могли не брати позику і не робити вул. Личаківську, не будувати трамвай на Сихів. Але ми вклали кошти і дали шалений імпульс для розвитку малого і середнього бізнесу.
Я виїжджав на вул. Пластову. Там раніше був напрямок, а сьогодні район оживає. Розвиток інфраструктури — це завдання влади і місцевого самоврядування. Кредитні ресурси ми беремо в десятки разів менше, ніж наші колеги з інших міст. Львів має бути успішним і з якісною інфраструктурою.
Мінімум 25% бюджету — це має бути соціальна, гуманітарна сфера, освіта, спорт. Дорога є важливі, але центри для дозвілля людей старшого віку, добудувати спортивний комплекс — це все теж важливо.
Я мав розмову з інвесторами, які почали будувати комплекс на вул. Ряшівській — вони готові добудовувати. Там буде зал на 10 тис людей. Але це не прибутковий проект. Ніхто такі гроші не вкладе, у світі такі об’єкти будує держава.
Спорт, медицина, освіта — у пріоритеті наступного року, тому 25% коштів бюджету наступного року — це на речі, пов’язані з розвитком особистості, людини", — додав мер Львова.
«440 млн грн у нас є запозичень станом на сьогодні. Але якщо ми зараз маємо понад 3 млрд грн бюджет розвитку, то у 2020 році при цій позиці, яку ми сьогодні візьмемо на 2019 рік 300 млн грн, будемо повертати вже набагато менші суми. Тут питання підняття кредитного рейтингу, застосування розтермінування. Є багато різних можливостей здешевити ці кошти.
Ми 54 млн грн заробили відсотків на депозитах, і всі ці кошти розписані на різні речі", — додала Ірина Кулинич.
Відтак, ухвалу проголосували із пропозиціями, які були озвучені.

Першоджерело