a 05 1676,2% опитаних підприємців очікують, що стан справ в їх бізнесі покращиться вже протягом наступних півроку незважаючи на несприятливий бізнес-клімат в Україні.

Про це йдеться в прес-релізі Європейської Бізнес Асоціації (ЕВА), який є в розпорядженні УКРІНФОРМу.

«Малий бізнес в Україні активно розвивається і оптимістично налаштований на 2018 рік, незважаючи на несприятливий бізнес-клімат. Такі висновки Індексу настроїв малого бізнесу, який вперше провела Європейська Бізнес Асоціація спільно з компанією ЛІГА: ЗАКОН в рамках проекту Unlimit Ukraine. Загальний Індекс настроїв малого бізнесу становить 3,2 з 5-ти можливих, що відповідає нейтральному рівню », - йдеться в повідомленні.

При цьому такі складові Індексу, як оцінка поточного стану бізнесу, динаміка його розвитку за останні 6 місяців, прогноз ситуації на наступні 6 місяців і оцінка бізнес-клімату виявили кардинально протилежні настрої з боку підприємців.

Дослідження виявило потужні оптимістичні настрої в очікуваннях бізнесу на 2018 рік. 76,2% опитаних очікують, що стан справ в їх бізнесі покращиться вже протягом наступних півроку. 87% прогнозують зростання доходів в 2018 році. Значний оптимізм підприємці демонструють в планах розвитку свого бізнесу в цьому році. Зокрема: 54,2% планують збільшити кількість працівників, а 57,3% - підняти рівень зарплати найманих працівників, 64,3% - мають намір збільшити обсяг фінансування свого бізнесу в 2018 році. Дослідження свідчить про орієнтацію малого бізнесу на експорт. 27% опитаних компаній вже вийшли на зовнішні ринки, а 30,3% - планують вийти в цьому році. Компанії налаштовані на розвиток своїх підприємств і реінвестування зароблених коштів у власний бізнес.

Складнощі з отриманням кредитів стримують розвиток малого бізнесу. За даними дослідження, 82% компаній вимагають кредитних коштів. При цьому 65% опитаних мають з цим труднощі, з них для 15,5% залучення кредитів - «абсолютно неможливо».

«В цілому, економічна ситуація в Україні не сприяє розвитку малого бізнесу - так вважають 68,2% опитаних. Тільки 3% респондентів повністю задоволені бізнес-кліматом в Україні. Інфляція (56,3%), рівень податкового навантаження (42,24%), високий рівень корупції (41,9%) і брак кваліфікованих фахівців (39,3%) - основні чинники негативної оцінки бізнес-клімату. Разом з тим, лише 4% вважають, що інфляція заважає розвитку бізнесу в першу чергу », - йдеться в результатах дослідження.

Близько 21,6% опитаних назвали систему оподаткування головною сферою, яка вимагає змін. 14,7% опитаних найбільше стурбовані доступністю кредитних коштів, для 9% - найбільш неприйнятним є рівень корупції. За 6,1% респондентів хотіли б в першу чергу змінити на користь свого підприємства ситуацію з державною підтримкою бізнесу і платоспроможністю населення.

Індекс настроїв малого бізнесу - 2018 вперше проводиться Європейською Бізнес Асоціацією спільно з компанією ЛІГА: ЗАКОН в рамках проекту Unlimit Ukraine. Мета дослідження - співпраця з малим і мікробізнесом і аналіз точок зростання, які будуть стимулювати його розвиток. В рамках дослідження опитано 278 власників і директорів малого бізнесу всіх сфер діяльності. Близько 40% опитаних компаній були засновані в кризові 2015 - 2017 роки.

Unlimit Ukraine - платформа для розвитку малого і мікробізнесу, створена на базі Європейської бізнес-асоціації. Проект надає комплексну підтримку для малого і мікробізнесу через освітні заходи та консультації, участь в спецпроектах, діагностику проблем бізнесу та обговорення актуальних для нього питань. Учасником проекту може стати малий і мікробізнес з формою власності ФОП без обмеження видів діяльності.

Джерело: https://www.ukrinform.ru/rubric-economy/2431821-malyj-biznes-v-ukraine-nastroen-na-pozitivnye-izmenenia-issledovanie.html