a 05 9Європейський банк реконструкції та розвитку та Європейський союз розширять програму підтримки малого та середнього бізнесу (МСБ) України, Грузії та Молдови.

Про це йдеться у повідомленні на сайті ЄБРР.

Так, на програму підтримки бізнесу «EU4Business» додатково виділять 1,1 мільярди євро. Програма передбачає надання кредитних ліній малим та середнім підприємствам, а також фінансування торговельних операцій.

Наразі обсяг фінансування даної програми становить 380 мільйонів євро.

ЄС водночас розширить грантову підтримку МСБ країн східного партнерства на 58,3 мільйони євро.

Як зазначається у повідомленні, програма «EU4Business» на сьогодні діє в Молдові та Грузії. Найближчим часом в ЄС очікують на її запуск в Україні.

«Ця програма допоможе українським малим та середнім підприємствам отримати вигоду від угоди про вільну торгівлю України з найбільшим ринком збуту у світі — ЄС», — зазначається у повідомленні.

Згідно з даними ЄБРР, починаючи з 2016 року понад 100 грузинських компаній встигли скористатись програмою «EU4Business», сукупно залучивши 60 мільйонів євро. Переважно кредити спрямовувались на придбання обладнання та розширення виробництва.

Джерело: https://hromadske.ua/posts/yebrr-ta-yes-nadadut-115-miliardiv-ievro-pidtrymky-malomu-biznesu-ukrainy-hruzii-ta-moldovy