Новини

Фінансування малого та середнього бінесу.

 

news 13ПриватБанк відкрив прийом заявок підприємців і представників малого бізнесу на отримання пільгових кредитів у рамках нової державної програми стимулювання бізнесу "Доступні кредити 5-7-9%".
Про це повідомляє пресслужба фінустанови. 
"Щоб стати учасником програми, достатньо мати рахунок в ПриватБанку і подати заявку на спеціальній сторінці сайту банку. В рамках програми українські підприємці можуть отримати кредит (або кілька кредитів) на розвиток бізнесу терміном до 5 років у сумі до 1,5 млн грн (по всій групі пов'язаних осіб за весь період дії програми). При цьому держава компенсує підприємцю частину відсотків по кредиту - ставки складають від 5 до 9% річних в залежності від кількості створених робочих місць з можливістю щоквартального зниження відсоткової ставки", - йдеться в повідомленні.
Програма "5-7-9" розрахована на розвиток бізнесу суб'єктів малого і середнього підприємництва, чисельність працівників якого не перевищує 50 осіб (з урахуванням групи пов'язаних осіб), а річний дохід не перевищує суму 50 млн грн. Надалі банком планується поширення програми на розвиток новоствореного малого бізнесу.
Читайте також: Півтора мільйона під 5-9%: Гончарук розповів про програму кредитування малого бізнесу
Позики за програмою "Доступні кредити 5-7-9%" можуть видаватися на придбання чи модернізацію основних засобів, а також об'єктів нерухомості й транспортних засобів, які будуть використовуватися в комерційних і виробничих цілях, а також на здійснення будівництва, реконструкції, ремонту в приміщеннях, в яких ведеться основна господарська діяльність (крім офісних приміщень).
Як повідомлялося, уряд запускає програму фінансування за зниженими відсотками для малого та середнього бізнесу і планує податкову реформу на початку весни.
Читайте також: Банки прогнозують зростання попиту населення та бізнесу на кредити
За інформацією Національного банку, протягом 2019 року обсяг кредитів, наданих банками резидентам, зменшився на 9,4% (або 100,9 млрд грн) - до 972,3 млрд грн станом на 1 січня 2020 року.
У тому числі обсяг кредитів, наданих корпоративному сектору, зменшився на 12,8% (або 112,0 млрд грн) - до 762,2 млрд грн.

Джерело: https://www.ukrinform.ua/rubric-economy/2864073-dostupni-krediti-vid-derzavi-privatbank-pocav-prijmati-zaavki-vid-malogo-biznesu.html

 

Міжнародна технічна допомога малого та середнього бізнесу.

 

european bank2Європейський банк реконструкції та розвитку спільно з ЄС запускають в Україні кредитну лінію EU4Business-EBRD для надання допомоги малим та середнім підприємствам (МСП) у фінансуванні інвестицій.
Про це йдеться в матеріалах ЄБРР з нагоди запуску кредитної лінії для бізнесу в Україні, повідомляє кореспондент Укрінформу.
"Кредитна лінія EU4Business-EBRD - це спільна ініціатива ЄС та ЄБРР для надання допомоги українським малим і середнім підприємствам у фінансуванні інвестицій, завдяки чому вони матимуть нагоду скористатись можливостями, наданими в рамках глибокої та всеосяжної зони вільної торгівлі. EU4Business є частиною широкомасштабної програми, яка надає підтримку малому та сереньому бізнесу у таких країнах, як Україна, щодо використання повною мірою переваг можливостей доступу до відкритого ринку, запропонованих глибокою та всеосяжною зоною вільної торгівлі", - йдеться в матеріалах.

Детальніше:Міжнародна технічна допомога малого та середнього бізнесу.

Лізинг малого та середнього бізнесу

 

lisingКерівник проектів «ТЕКОМ-Лізинг» Олена Яковлєва виступила в ролі спікера на семінарі по лізингу для представників малого та середнього бізнесу.
26 квітня в Миколаєві в рамках Проекту USAID «Трансформація фінансового сектору» відбувся навчальний семінар на тему: «Лізинг: Особливості послуги та Переваги для клієнта».
Такі семінари були проведені Національною асоціацією сільськогосподарських дорадчих служб, Проектом USAID у співпраці з Асоціацією «Українське об’єднання лізингодавців» для представників малого та середнього сільськогосподарського бізнесу в 12 містах України:

Детальніше:Лізинг малого та середнього бізнесу

Конкурентоспроможність підприємств малого і середнього бізнесу COSME

COSMEДо кінця квітня 2016 року планується підписання Угоди між Урядом України і Європейським Союзом про участь України в програмі ЄС “Конкурентоспроможність підприємств малого і середнього бізнесу (COSME) (2014 - 2020)”.
COSME – це програма ЄС на період 2014-2020 років з бюджетом 2,3 млрд. євро, яка спрямована на створення сприятливих умов для розвитку малого та середнього підприємництва. У рамках цієї програми державні установи та громадські організації мають змогу отримати допомогу для реалізації проектів, націлених на підтримку конкурентоспроможності малого та середнього бізнесу та розвиток міжнародної торгівлі. Доступний для України бюджет складатиме 800 млн. євро.

Детальніше:Конкурентоспроможність підприємств малого і середнього бізнесу COSME

Кредити для бізнесу під заставу за 3 дні.

 

tas24pngЮридичні особи та ФОПи, у яких є автомобілі, квартири, вбудована комерційна нерухомість (магазини, склади, майстерні та ін.) тепер можуть отримати Кредит на Розвиток Бізнесу під заставу майна всього за 3 дні з моменту подання документів в ТАС24 Бізнес. Це зручне і вигідне рішення для оперативного фінансування будь-яких потреб бізнесу.

Процедура оформлення проста, легка і швидка — ТАС24 Бізнес на сьогодні єдиний банк, який оформлює кредити під заставу автомобіля до 500 000 грн без нотаріального посвідчення. У вересні 2019 ТАС24 Бізнес почав видавати представникам малого та середнього бізнесу кредити під заставу. Це стало можливим завдяки оновленню найпопулярнішого продукту — Кредиту на Розвиток Бізнесу. Наявність заставного майна дозволяє видавати збільшені суми кредитів навіть при відносно низькому рівні оборотів по рахунку. 

Детальніше:Кредити для бізнесу під заставу за 3 дні.

Грантове фінансування малого та середнього бізнесу

projectCykleЄвропейський банк реконструкції та розвитку планує в 2019 році реалізувати близько 160 проектів грантової підтримки для малого і середнього бізнесу на компенсацію частини вартості послуг міжнародних консалтингових компаній.

Підтримка передбачає часткову компенсацію фінансових витрат, у розмірі 50%, на послуги рекомендованого консультанта ЄБРР, що дозволяє бізнесу в середньому заощадити 6 -7 тис. євро.
Вимоги до бізнесу:
більше 2-х років на ринку;
більше 50% компанії належить громадянам України;
від 10 до 250 співробітників у штаті компанії;
потенціал для розвитку;
гарна ділова репутація власників;
потреба у залученні консультанта (у першу чергу розглядаються невивчені напрямки компанії).
Першоджерело: http://dia.dp.gov.ua/yebrr-profinansuye-160-grantiv-dlya-malogo-i-serednogo-biznesu/