mceclip0ДВНЗ «Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана» (Україна) та Університет Констанц (Німеччина) проводять дослідження «Проблеми кредитування банками малого та середнього бізнесу в Україні». Метою дослідження є виявлення специфічних ризиків в ході кредитування малого та середнього бізнесу.
Дослідження здійснюється в рамках проекту молодих учених «Нова парадигма фінансово-кредитного забезпечення інноваційної діяльності малого та середнього бізнесу». Основною ідеєю проекту є розробка нової парадигми фінансово-кредитного забезпечення інноваційної діяльності суб'єктів малого та середнього бізнесу для стимулювання його інноваційної активності й підвищення конкурентоспроможності у світовому економічному просторі. У цьому контексті банківський кредит займає чільне місце і є основним джерелом залучення зовнішніх ресурсів для розвитку підприємств малого та середнього бізнесу.
В ході дослідження передбачено здійснити опитування представників банків, які займаються кредитуванням МСБ. Таким чином, ми намагаємося почути думку банків стосовно того, що є перешкодами для активізації банківського кредитування МСБ, та якими повинні бути представники МСБ для отримання кредитних ресурсів.

Цей опитувальник можна знайти за посиланням: https://goo.gl/MuagJY

Окрім співпраці з представниками банків передбачено проведення опитування та структуровані інтерв’ю з підприємствами МСБ, як даватимуть свою оцінку співпраці бізнесу та банків у сфері кредитування.

Цей опитувальник можна знайти за посиланням:
https://goo.gl/forms/ytKSxVytEuAa5Fsk2
Збір даних, аналіз та їхня подальша інтерпретація буде здійснена колегами із ДВНЗ «Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана».
Результати проведеного дослідження будуть використані для підготовки рекомендацій щодо активізації банківського кредитування МСБ і викладені у аналітичному звіті. Передбачається його презентація широкому загалу на сайті Інформаційної інтернет-платформи з підтримки інновацій МСБ sme-sci.com.

Ми відкриті до співпраці і будемо вдячні за будь-яку допомогу у нашому дослідженні.
З надією на подальшу співпрацю, координатори дослідження
Євгенія Поліщук та Роман Корнилюк